"Şehircilikte vizyon

sunan dinamik yapı"

Serapark’ın hikâyesi yılların birikimi ile iş süreçlerinin öncesini iyi görerek, sonrasını en iyi şekilde okuyarak, aldığı işi en ince ayrıntılarıyla bilerek, sorunsuz bir şekilde iş teslim etmesinde kurulu. Bunu yapma kabiliyetinin de sonucu olarak başarı kendiliğinden geliyor. Serapark deyince bugün akla hemen “güven” gelmesi de bu hikâyenin özeti…

Tanıtım Filmimiz

Biz Kimiz?

Serapark’ın hikâyesi yılların birikimi ile iş süreçlerinin öncesini iyi görerek, sonrasını en iyi şekilde okuyarak, aldığı işi en ince ayrıntılarıyla bilerek, sorunsuz bir şekilde iş teslim etmesinde kurulu. Bunu yapma kabiliyetinin de sonucu olarak başarı kendiliğinden geliyor. Serapark deyince bugün akla hemen “güven” gelmesi de bu hikâyenin özeti… Şehirler insana benzer. İkisinin de varlığı topraktan gelir. Ve ikisine de iyi gelen şey doğallıktır. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, eşyanın kimyası ne kadar değişirse değişsin, insan ve şehir doğal olandan ayrılamaz; ayrılmamalıdır. Çünkü insanı da şehri de iyi, güzel, sağlıklı yapan doğallıktır. Serapark, yarının şehirli insanlarının hayatlarını daha yaşanılabilir hale getirmek için bugünden doğal çözümler sunuyor. Gerçekleştirdiği peyzaj projeleriyle, yarının şehirli insanına daha yeşil, daha ferah, daha güzel yaşam alanları inşa ediyor. Dahası; insan ve çevrenin içinde barınan diğer tüm canlıların oluşturduğu ekosistemi devamlı kılmak için idealist bir yaklaşım sergiliyor. Bunu da tecrübeyle, bilgiyle ve aşkla yapıyor. İstanbul’a son 10 yılda 8 milyon m2’lik ek yeşil alan oluşturuldu ve toplam yeşil alan mevcudu her yıl bünyesine katılan 250 bin ağaçla gün geçtikçe artırılırken; Serapark gerçekleştirdiği park projeleri, çevre ile dost kavşak düzenlemeleri, havza koruma ve erozyon önleme çalışmaları, otoyol kenarlarına ses perdesi uygulamalarıyla İstanbul’un artan yeşilliğine estetik bir görünüm kazandırıyor. Serapark’ın gelecek vizyonunda doğallık var. İnsanın ve şehrin öz tabiatından kopmadan yaşamını sürdürebilmesi için yenilikleri doğallıkla bir bütün haline getirmek var. Dünden miras kalan yeşilin, oksijenin, park ve bahçelerin mevcudunu artırarak yarına miras bırakmak; Serapark’ın var olma sebebi.

 

Yeşile, çiçeğe her an ihtiyaç duyulduğunu hissettirir ve onu her gördüğünüzde bir hayat ışığı sunar.
Peyzaj, hayal ile hayat arasında bir yerdedir. Gerçeğin en güzel tarafını, hayalin ulaşılabilir olduğunu gösterir. Peyzaj için de bir ‘vizyon’ gerekir. Serapark, bunun için vardır. Şehrin kimliğine ‘rengarenk’ bir katkıda bulunmak, onu daha yaşanır bir hale getirmek, Şehirde yaşayan her bir insan ve şehrin kendisi için Mükemmel nefes alma alanları kurmak... Serapark bunun için var. Bunun için diyoruz ki,

 

Yeşil şehrin oksijeni ise,
Çiçek şehrin rengi ise,
Biz de şehrin VİZYONUYUZ.

Dış mekan çalı grubu üretimi

%

İbreli Ağaç üretimi

%

Mevsimlik çiçek, şakayık ve gül çeşitleri üretimi & satışı

%
serapar-Slider4-1

Misyon & Vizyonumuz

Sadece şehir değil, onun yaşayan bir parçası olan her yer, evler, bahçeler, iş yerleri, plazalar de peyzaja ve ‘vizyon’a ihtiyaç duyar. Ağaçtan, çalılıklara, mimari tasarımlardan süs bitkilerine, sebze ve meyveden tüm fidanlara kadar bir çok hayat veren mahsule ihtiyaç duyar.

Sadece güzellik değil, verimin, toprağın ve bereketin ne kadar önemli olduğunu hatırlatması için. Şehirde
yaşamanın, modern dünyada yaşamanın da bir keyfi olduğu için. İşte, Serapark hayata bu şekilde yansır ve bu yansıma her zaman devam eder.

Serapark için şehrin kimliği önemli. Çevresiyle dost, insanı ile mutlu bir şehir yaratmak için tecrübesini ortaya koyuyor. Peyzaj çalışmalarını büyük bir özenle yerine getiriyor. Çevre bilinciyle yetişmiş ekiplerini seferber edip Ekolojik dengeye duyarlı bir şekilde yapılan projeler kurumların, firmaların, ev ve işyerlerinin havasını ve çehresini değiştiriyor.
Toprakla buluşan her alana mimari tasarımlar sayesinde bahçeler kuruyor, peyzaj çalışmalarını yapıyor, gerekli bitki ve fidanları dikip bakım ve temizleme çalışmasını yapıyor. Bunu da büyük bir keyifle yapıp sunuyor.

Bütün peyzaj çalışmalarını ‘isteğe/firmaya’ özel olarak tasarlıyor.
Planlaması yapılan uygulama için bulunduğu yer, toprak yapısı, bitki yetişme şartlarına göre ürünler seçiyor. Bu doğrultuda gereken ön çalışmaları eksiksiz yerine getiriyor. Peyzaj için gerekli olan taş, çim gibi süsleme teknikleri ile daha güzel bir çalışma ortaya çıkaran Serapark ekipleri gerekli gübreleme, ilaçlama çalışmalarını da yaparak yepyeni hikayeler yazması için müşterisine sunuyor. Ayrıca firmaların, kurumların ihtiyaç ve istek duyduğu fidan ve süs bitkilerini de temin ediyor. Yazlık ve kışlık ürünler ile hizmet veren Serapark’ın farklı departmanları bunu da en keyifli ve en kısa sürede gerçekleştirerek teslim ediyor.

+
Mutlu Müşteri
+fazla
Bitki Türü
+ adet (yıllık)
Bitki Üretimi